Woda ma duży wpływ na nasze zdrowie. Taka idea rozwija się coraz szybciej i sprawniej w dzisiejszym świecie i już dzieci uczy się picia wody w ciągu dnia. Oczywiście można ją zastępować sokiem, czy kawą albo herbatą, ale dobrze jest wypić też trochę zwykłej wody w najczystszej postaci.

Dystrybutor zamiast wody w butelce 

dystrybutory filtrujące wodęWodę powinniśmy pić cały rok, ale większe ilości w szczególności w okresach wzmożonego wysiłku, zarówno fizycznego, jak i umysłowego, a także w ciepłe miesiące. Niestety w dzisiejszym świecie jest to często problem logistyczny, ponieważ jeśli nie zaopatrzymy się w butelkę wody po wyjściu z domu, to często mamy spory problem, aby zrobić to po drodze. W dużych miastach na każdym rogu są sklepiki, w których można kupić butelkę wody. Niestety kupowanie małej butelki nie wystarcza na wiele, a kupowanie dużej wiąże się z dźwiganiem jej później w podróży. Dodatkowo nieustanne kupowanie wody butelkowanej to spore koszty w przeliczeniu na miesięczny budżet. Jest to też niezbyt wygodne, ponieważ wizyta w sklepie, to kilka dodatkowych minut w podróży, a nie zawsze mamy na to czas. Do tego dochodzi problem z generowaniem kolejnych plastikowych odpadów, co ma bardzo negatywny wpływ na środowisko. Sytuacja ma się jeszcze gorzej w miejscach, w których sklepy nie są na każdym rogu, a dojazd do najbliższego zajmuje wiele czasu. Rozwiązaniem takiego problemu są dystrybutory filtrujące wodę w większości publicznych miejsc, takich jak urzędy, poczta, a także w biurach firm. W ten sposób każdy mógłby się napić wody, kiedy będzie potrzebował. To bardzo ekologiczne rozwiązanie, ponieważ dystrybutor wody generuje zdecydowanie mniej plastikowych odpadów niż taka sama ilość wody w małych butelkach. Dystrybutory nie zajmują wiele miejsca. Na rynku dostępne są dystrybutory podgrzewające wodę, więc możemy korzystać w wody zarówno zimnej, jak i ciepłej a nawet wrzątku. Filtr dodatkowo oczyszcza nam wodę przed wypiciem.

Picie wody na początku wymaga pewnej dozy samozaparcia, ponieważ bardzo łatwo jest o tym zapominać. W szczególności gdy uczucie głodu maskuje pragnienie, a my zamiast się napić to jemy. Dostępność do pitnej wody w miejscu pracy, urzędzie, kiedy stroimy w kolejce, czy szkole na pewno bardzo by nam to ułatwiła.