Drewniana rama – lustro

Lustro to niezbędny element w wyposażeniu domu czy mieszkania. Spełnia wiele funkcji i ciężko byłoby się bez niego obejść. Jednak, aby było odpowiednie, należy dobrze zastanowić się, do czego głównie będzie nam służyć i jaki rodzaj lustra sprawdzi się najlepiej. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru?

Niestandardowe wymiary lustra z ramą

polecane ramy drewniane do lusterDo jednych z najczęściej wybieranych modeli należą lustra w ramach, z których najbardziej wdzięcznym materiałem jest ponadczasowe drewno. Lustro z drewnianą ramą optycznie powiększa mieszkanie, rozświetla każde pomieszczenie, w którym się znajduje, a zarazem nadaje naturalnego i pięknego ciepła. Obecnie lustro nie ma wyznaczonego stałego miejsca, jakim najczęściej była łazienka, ponieważ można je zawiesić niemal wszędzie, bo jak wiadomo oprócz funkcji użytkowej, lustra są cudowną dekoracją wnętrza. Dlatego też chętnie zdobią takie pomieszczenia jak sypialnia, przedpokój, salon, a nawet kuchnia. Drewno jest bardzo oryginalne oraz efektowne i świetnie odnajdzie się w stylu rustykalnym, skandynawskim, jak i klasycznym. Największą zaletą luster w drewnianej ramie jest ich naturalność, gdzie w połączeniu z drewnianymi meblami i dodatkami można stworzyć niepowtarzalny klimat. Kolejna zaleta to trwałość i solidność materiału, jakim jest drewno, jak również odporność na uszkodzenia mechaniczne, czy wilgoć. Ważne, aby prawidłowo pielęgnować nie tylko lustro, ale również samą ramę lustra, dzięki czemu zachowa swój piękny wizerunek na bardzo długi czas. Obecnie u wielu producentów bez problemu znajdziemy polecane ramy drewniane do luster, które różnią się między sobą kolorem, zdobieniem, grubością oraz kształtem. Istnieje również możliwość zamówienia ramy do lustra pod indywidualny wymiar. W zależności od upodobań oraz osobistych potrzeb warto dobrze zastanowić się nad wyborem, ponieważ jest to inwestycja na lata, która będzie ułatwiać nam codzienne funkcjonowanie w naszym domu, jak i pięknie dekorować jego wnętrze.

Co ciekawe drewnianą ramę lustra z łatwością możemy przemalować na dowolnie wybrany przez nas kolor, na przykład, gdy będziemy przygotowywać się do kolejnego remontu i zmiany stylu. Jest to produkt uniwersalny, który dopasuje się z łatwością do każdego wnętrza, a szeroka oferta na rynku pozwoli wybrać odpowiedni model lustra dla każdego.