Dobra kabina prysznicowa

Opinie na temat urządzenia łazienki są podzielone. Jedno uważają, że prysznic jest bardziej praktyczny i nie wyobrażają sobie go nie mieć, a inni uznają tylko wannę, bo jest wygodna. Obie opcje są dobre, ale nie w każdej łazience się zmieści wanna. 

Jaki kształt może mieć kabina prysznicowa?  

kabiny prysznicoweKiedy kupujemy nowe mieszkanie, zastanawiamy się jak ją urządzić. Wszystko zależy od metrażu jakim dysponujemy. Im większe mieszkanie, tym więcej mamy możliwości. W dużej łazience może być wanna i prysznic, co jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli jednak możemy wybrać tylko jedną opcję, to najwięcej osób wybiera kabiny prysznicowe. Najczęściej jest ona montowana w rogu pomieszczenia, aby zająć jak najmniej miejsca. Istnieje wiele rozmiarów brodzików i kabin prysznicowych, które możemy dowolnie łączyć ze sobą. Brodzik może być wysoki aż do kolan, albo klasyczny niski. Popularne kształty, to półokrągły, lub kwadratowy. Jeżeli chodzi o kabinę, to mamy ogromny wybór od zasłon, zamykanych drzwi, aż po przeszklone parawany, które oddzielają prysznic od reszty łazienki. Najczęściej jest ona wykonana z plastiku i jest to najtańsza wersja, ale spotkamy też ze szkła hartowanego. Kabina się składa z czterech oddzielnych ścian, z czego dwie są ruchome, a pozostałe dwie są na stałe przytwierdzone do obudowy prysznica. Każda ze ścian jest zabezpieczona uszczelką, która chroni łazienkę przed zalaniem w trakcie kąpieli. Drzwi kabiny prysznicowej mogą być zasuwane, klasycznie zamykane, lub składane. 

W małych łazienkach najlepiej się sprawdzają małe kabiny, które są w kształcie półkola. Zajmują niewiele miejsca i są idealne dla osób o wadze maksymalnie dziewięćdziesiąt kilo. Osoby o obfitej tuszy powinny szukać większych rozmiarów kabin prysznicowych.