Do swojej hurtowni kupuję palety od producenta

W mojej hurtowni i na magazynie wszystkie towary składuje się na drewnianych paletach. To chyba oczywiste, bo przecież wszędzie wygląda to identycznie. Towary ułożone na palecie łatwo można przestawiać czy przewozić za pomocą wózka widłowego. Ładowaniem towarów zajmują się moi pracownicy. Zamawiane u producentów towary bardzo często trafiają na mój magazyn już na paletach. Tylko, że na takich, których u mnie się nie używa.

Zamawiam określony typ palet drewnianych

najlepsze palety od producentaKiedy otwierałem swoją hurtownię artykułów przemysłowych to na początku wszystkie towary trzymałem na podłodze. Nie mówiąc już o tym, że zaczynałem ten biznes w swoim garażu. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku większość takich biznesów zaczynało się w garażach. Ponad dekadę później postawiłem własną halę magazynową. Wybudowałem ją za swoje pieniądze i moja firma korzysta z niej do dnia dzisiejszego. Magazyn stawiałem z myślą o najwyższych standardach. Przystosowałem rampy towarowe do samochodów ciężarowych, a regały magazynowe urządziłem pod jeden typ palet drewnianych. Kiedy otwierałem magazyn to właśnie ten typ palet był najczęściej wykorzystywany do przewożenia towarów. I wszystko urządziłem pod ten typ palet i właśnie dlatego kupuję najlepsze palety od producenta, który ma ten typ palet w swojej ofercie. Bo dzisiaj wyróżnia się kilka typów palet drewnianych, a każdy typ jest przystosowany do innego rodzaju regałów, wózków widłowych czy do innego załadunku. Jeśli ktoś chce dzisiaj zamówić palety na swój magazyn to musi dokładnie wiedzieć jakiego rodzaju palet potrzebuje. Bez tego ani rusz. W każdym razie ja dokładnie wiem, jakich palet potrzebuje. Jakby nie patrzeć to używam tego samego rodzaju palet od dwóch dekad. I dlatego właśnie mogę z powodzeniem zamawiać je od dekad u jednego i tego samego producenta.

Lojalność wobec jednego producenta palet wynagradzana jest mi tym, że płacę za nie chyba najniższą możliwą cenę. Mam bardzo duże rabaty, dzięki czemu mój magazyn może funkcjonować na najwyższych obrotach. A jak dostaję na paletach towar od producentów to te palety od razu sprzedaję do skupu. Towar przekładam na swoje palety, bo pod jeden określony rodzaj palet mam ustawioną całą pracę magazynu. I tak się to wszystko kręci już od ponad dwudziestu lat.