Długie listwy sufitowe gipsowe do salonu

 

Ozdobne listwy wykończeniowe są bardzo popularnym rodzajem sztukaterii do wnętrz. Funkcja listwy dekoracyjnej jest nieoceniona. Podkreśla styl wnętrza i dodaje mu uroku. W salonie sprawdzają się zarówno klasyczne, profilowane listwy, jak i osłony do karniszy i świateł LED. Zaletą listew salonowych wykonywanych z gipsu jest ich łatwy montaż. Zamówione u producenta listwy nie wymagają już żadnej dodatkowej impregnacji czy też malowania.

Klasyczne wykończenia sufitu w salonie

listwy sufitowe gipsowe do salonuWykonując remont mieszkania, lub szykując nowe lokum do zamieszkania, warto zastanowić się nad stylowymi dodatkami. Sztukaterie do wnętrz stanowią prosty i szykowny element wystroju. W salonie doskonale sprawdzają się ozdobne rozety sufitowe i listwy gipsowe. Klasyczne elementy wykończeniowe można umieszczać na ścianie, przy styku z podłogą lub sufitem. W zależności od umiejscowienia, wyróżniamy listwy przysufitowe lub przypodłogowe. Oba rodzaje pełnią ważną rolę dekoracyjną. Są śnieżnobiałe, uniwersalne i pasują do różnego rodzaju wnętrz. Klasyczne listwy sufitowe gipsowe do salonu pasują idealnie. Sprawiają, że ściany przestają być płaskie i nudne. To trójwymiarowy element wykończeniowy, który zachwyca prostotą i funkcjonalnością. Listwy wykonane z nowoczesnego i trwałego gipsu, nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów. Dostarczone przez producenta sztukaterii, nadają się do umieszczenia na ścianie, przy suficie w salonie. Można zamówić dowolny profil. Są to zarówno listwy cienkie i proste, jak i frezowane, z dodatkowym wałkiem. Popularne są stylowe listwy o profilu wklęsło-wypukłym. Przypominają ozdoby sztukatorskie z sufitów zabytkowych kamienic. Mogą być stosowane w nowoczesnych wnętrzach oraz podczas remontu dawnych salonów w kamienicach, gdy zastępuje się zniszczoną, wieloletnią sztukaterią, nowymi listwami dekoracyjnymi.

Dekoracje sufitów to przede wszystkim różnego rodzaju sztukaterie. Do salonu idealnie pasują listwy gipsowe. Można wybrać jeden z klasycznych motywów wykończeniowych. Popularnością cieszą się listwy o profilu wklęsło-wypukłym. Posiadają lekko kolisty wałek i wklęsły rowek. Dzięki takiemu ukształtowaniu listwy sufitowej, w salonie można uzyskać efekt odbicia światła dziennego i sztucznego. Listwy montuje się wzdłuż ścian.