Dlaczego warto zamontować siatkę dla kota?

Miłośnicy i posiadacze kotów powinni dbać o bezpieczeństwo swoich ukochanych czworonogów w wielu płaszczyznach. Oprócz regularnych wizyt u weterynarza, zachowania odpowiedniej kociej diety i terenu do zabawy, należy zapewnić zwierzęciu również właściwą ochronę przez wypadnięciem z okna lub zranieniem się o niebezpieczne elementy w mieszkaniu.

Balkonowa ochrona dla kota

siatka dla kotaNiewielu ludzi patrzących na słodkie czworonogi zdaje sobie na co dzień sprawę, że koty to przede wszystkim drapieżniki. Jeśli usłyszą ptaka za oknem, to często zrywają się w pogoń za nim, by upolować zwierzynę. Oczywiście, wykastrowane koty domowe rzadko podejmują się takich niebezpiecznych eskapad, jednak przezorny zawsze ubezpieczony. Jeśli chcemy mieć stuprocentową pewność, że kot nie zrobi sobie krzywdy wybiegając na nasz taras lub balkon, warto zamontować na nich odpowiednie zabezpieczenia. Chronią oni przestrzeń zarówno przez nadlatującymi ptakami, jak i przed upadkiem naszego zwierzątka z balkonu lub zawiśnięciu na ostrym elemencie konstrukcyjnym. Najlepszą i najbardziej uniwersalną ochroną będzie siatka dla kota. Można zamówić ją na wymiar z montażem w domu. Specjalnie wyszkolona ekipa doświadczonych pracowników wybranej przez nas firmy przyjedzie na miejsce i zabezpieczy balkon w szczelny sposób. Siatki wykonane są z trwałego nierdzewnego materiału odpornego na czynniki atmosferyczne.

Ogrodzenia siatkowe są ognioodporne oraz nie kruszą się nawet po długich latach użytkowania. Można je czyścic wodą, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dobrze zamontowana osłona ochroni naszego czworonożnego ulubieńca przed upadkiem z wysokości, ale też zapobiegnie sytuacjom, w których koty rzucają się na nadlatujące ptactwo. Mając taką siatkę będziemy mogli spać spokojnie i pozwalać swoim kotom na przebywanie na tarasie o każdej porze dnia i nocy.