Czy wiemy, jak udzielić pierwszej pomocy?

Przeprowadzenie resuscytacji, ułożenie w pozycji bocznej, powiadomienie służb ratunkowych. Pojęcia, które dziesiątki razy przepływają przez nasze uszy i świadomość. Niby zdajemy sobie sprawę, że trzeba znać pewne zasady, bo to kwestia bezpieczeństwa naszych bliskich i nie tylko. Ale czy znajomość nie kończy się czasem na ogólnych formułkach zasłyszanych w telewizji, przeczytanych w gazecie czy internecie albo na ulotce lub plakacie?

Zapisz się na kurs pierwszej pomocy

kurs pierwszej pomocy warszawaNiestety, znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wciąż bywa niepełna. A pamiętajmy, konieczność powiadomienia służb i pomoc poszkodowanemu to nasz obowiązek. Za jego niedopełnienie grożą kary wynikające z przepisów prawa. Na szczęście świadomość społeczna rośnie, o czym świadczy fakt powstawania firm oferujących szkolenia. Poznać zasady można dziś w całym kraju. Jeśli chcemy przejść kurs pierwszej pomocy warszawa, Poznań, Wrocław, ale też Opoczno, Żukowo i Jaworzno nie są białymi plamami na mapie. Przeszkolenie możemy przejść niemal w każdym miejscu. Prowadzące je firmy, w tym fundacje, przychodnie lekarskie, szkoły zapraszają do siebie, ale instruktorzy mogą się pojawić w każdym miejscu. Zabierają ze sobą wiedzę, fantomy, na których pokazują, jak przebiega resuscytacja, ulotki i wiele innych potrzebnych produktów, z pomocą których uświadamiają, że niewiele potrzeba, by pomóc drugiemu człowiekowi. Żeby było ciekawiej, jeśli jest możliwość, podczas kursu pokazywane są filmy instruktażowe. Zdarzają się szerokie projekty, którym patronują znane osobistości, bo wiadomo, nikt nie zachęci do udziału w programie bardziej, niż osoba z telewizyjnego ekranu. Jeżeli chodzi o kurs pierwszej pomocy warszawa nie jest jedynym miejscem, gdzie organizowane są podobne projekty. Instruktorzy jeżdżą po całym kraju. Warto skorzystać z ich usług.

W czasach, kiedy na ulicach jeździ więcej aut, niż kiedykolwiek wcześniej, kiedy buduje się na potęgę, kiedy tempo życia rośnie, o wypadek nie jest trudno. Zderzenia aut, potrącenie przechodnia, wypadek budowlany czy omdlenie na ulicy. Lepiej by podobne zdarzenia nie miały miejsca. Niestety, nie można ich wyeliminować, a skoro są, to ograniczmy do maksimum ich skutki, z zagrożeniem życia włącznie. Dlatego nauczmy się, jak udzielać pierwszej pomocy.