Czy udana impreza firmowa może poprawić motywację?

Nasze przedsiębiorstwo jest przede wszystkim miejscem, w którym powinien dla nas liczyć się jak najlepszy wynik. Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że nasze osiągnięcia są zależne od bardzo wielu czynników, z których możemy sobie nie zdawać sprawy. Nasz wizerunek poważnego biznesmena, wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, obserwowanie rynku i podejmowanie wobec tego właściwych decyzji – to wszystko jest konieczne do tego, żebyśmy mogli odnieść sukces.

Dobra impreza firmowa zmobilizuje naszych pracowników

imprezy firmoweNie możemy jednak bagatelizować motywacji osób, które wykonują dla nas różne zadania. Co ciekawe, dobra płaca nie zawsze jest wystarczającym argumentem do tego, żeby odpowiednio zmotywować naszego pracownika. W tym celu niekiedy musimy budować atmosferę wielkiej wagi wokół wykonywanych przez niego czynności. To właściwe nastawi go do swoich zadań, wzbudzi w nim odpowiedzialność, która będzie go popychała do ciągłego polepszania swoich umiejętności. Dobrym rozwiązaniem będą imprezy firmowe organizowane z okazji dużych sukcesów któregoś z naszych działów lub też całej firmy. Okazja do świętowania dobrych wyników firmy zawsze będzie uzasadniona, a na pewno będzie przemawiał za nią fakt, że w ten sposób, dzięki odpowiednio zaplanowanej imprezie i jej atrakcjom, będziemy mogli znacznie wpłynąć na produktywność całego działu. Inni pracownicy, chcąc poczuć się docenieni, również zwiększą swoje obroty, a my dzięki temu zyskamy możliwość lepszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Warto jednak wybrać odpowiedni lokal lub rozrywkę, dopasowując ją do preferencji naszego zespołu. Na niektórych może podziałać bowiem wykwintny bankiet, na innych z kolei rozrywka, która pomoże oderwać się do codziennej rutyny i złapać oddech. Wieczór, który będziemy mogli jeszcze długo wspominać z pewnością zacieśni więzi w naszej firmie między naszymi pracownikami.

Organizacja dobrej imprezy może nam więc przynieść duże korzyści. Należy jednak postępować z umiarem, bowiem gdy nasi pracownicy uznają nasze kroki za przesadzone, może to działać na naszą niekorzyść. Najlepiej jest więc organizować spotkania integracyjne pod pretekstem nagrody za dobry okres w działaniu firmy. Zyskamy nie tylko lepiej zgrany zespół pracowników, ale również ich poczucie, że praca dla naszej firmy faktycznie przynosi korzyści.