Czy tuja szmaragd jest dobrym wyborem?

Zamiast stosować zwykłe płoty koło swojego domu o wiele lepszym pomysłem jest zastosowanie naturalnego ogrodzenia. Tuja jest niezwykle popularnym drzewkiem, które wręcz idealnie nadaje się do ogrodzenia swojej działki.

Dlaczego warto zakupić tuję szmaragd?

szkółka tuja szmaragdOczywiście przyda się także zwykła siatka, jednak tuja ma kilka zalet o których warto wspomnieć. Przede wszystkim nie trzeba się martwić o zniszczenie takiego ogrodzenia. Mimo wszystko tuje okazują się być niezwykle wytrzymałe, a przy tym z biegiem czasu są coraz grubsze i wyższe. Do tego ogrodzenie będzie po pewnym czasie naprawdę wysokie, co w przypadku zwykłych płotów byłoby niezwykle kosztowne. Można spodziewać się, że konkretny teren będzie miał zapewnioną dzięki temu prywatność. Osobiście polecam przede wszystkim odmianę szmaragd. Tego typu tuja jest całkowicie mrozoodporna. Dlatego bez większego problemu przetrwa w całej Polsce. Trzeba jedynie uważać na wiatr, bo jeśli będzie zbyt mocny to drzewka mogą się złamać. Jednak wystarczy odpowiednio przycinać co pewien czas tuje, żeby nie były zbyt wysokie, a co za tym idzie narażone na mocny wiatr. Naprawdę piękne odmiany drzewek może zaoferować profesjonalna szkółka Tuja szmaragd jest ceniona ze względu na piękny kolor. Jest to niezwykle intensywny zielony, a samo drzewko rośnie w kształt stożka. Dodatkowym plusem jest to, że taka odmiana drzewka nie wymaga wspaniałej jakości gleby. Można więc śmiało zasadzić tuje w miejscach gdzie żadne kwiatki czy warzywa nie chciałyby rosnąć.

Warto sprawdzić zdjęcia przedstawiające tuje. Jednak chodzi nie tylko o samo drzewko, ale też o zdjęcia na których widać ogrodzenia stworzone z ich pomocą. W ten sposób można określić czy będzie to dobry wybór w przypadku konkretnej działki którą się posiada.