Osoby uzależnione zasługują na szczególne warunki i wyjątkowe traktowanie. Niestety w większości ośrodków, takie warunki pozostają jedynie w sferze marzeń. Jednak w Polsce jest kilka luksusowych ośrodków, w których leczą się nie tylko przeciętni Kowalscy, ale również osoby z pierwszych stron gazet, które stać na droższą, ale za to bardzo skuteczną terapię. 

Luksusowe ośrodki zajmujące się leczeniem uzależnień

luksusowy ośrodek leczenia uzależnieńAlkoholizm to choroba, która nie wybiera. Może na nią zapaść każdy z nas i nie ma tu znaczenia płeć, wiek, czy społeczny status. Alkohol uzależnia w stopniu równym jak opiaty. Jest niezwykle mocnym środkiem, który działa na nasz centralny układ nerwowy. Systematyczne używanie alkoholu przez kilka lat może prowadzić do szeregu nieodwracalnych zmian w naszym organizmie, na czele z marskością wątroby i nowotworem trzustki. Osoby o wyższym statusie materialnym mogą zdecydować się na pobyt w luksusowym ośrodku leczącym uzależnienia. Takie miejsce, będzie bliższe realiom, w jakich na co dzień żyje taka osoba. Luksusowy ośrodek leczenia uzależnień, daje swoim pensjonariuszom możliwość korzystania z wielu aktywności fizycznych. Między innymi z siłowni, basenu, kortów do tenisa, czy stołów ping – pongowych. Do ich dyspozycji jest także telewizja satelitarna, internet, a także dostęp do biblioteki. Takie ośrodki bardzo duży nacisk kładą również na psychoterapię, która należy do codziennego rozkładu zajęć osoby uzależnionej. To jednak nie wszystko, ponieważ pacjenci mają dostęp do lekarzy całą dobę. Zajmuje się nimi tylko wykwalifikowany personel medyczny, który jest doskonale przygotowany do pracy właśnie w takim miejscu. W ośrodku mamy możliwość zjedzenia trzech posiłków dziennie, wraz z podwieczorkiem. Jednak mamy też możliwość dokupienia posiłku w razie takiej konieczności. Terapia w luksusowych ośrodkach, to też bardzo komfortowe pokoje w stonowanych kolorach, które atmosferą przypominają dom. W tego rodzaju placówkach pracują też najbardziej wykwalifikowani psycholodzy, psychiatrzy i psychoterapeuci.

Każdy, kto skorzystał z oferty takiego ośrodka, bardzo ja sobie chwali. Większość osób, które trafiły tam po raz pierwszy, już tam nie wróciły, czego nie można powiedzieć o standardowych placówkach, do których wraca co czwarty uzależniony. Właściwa opieka i profesjonalna terapia czynią cuda, trzeba sobie tylko do tego stworzyć odpowiednie warunki.