Czy laminaty są najlepszymi opakowaniami?

Codziennie we wszystkich sklepach w Polsce są sprzedawane miliony produktów, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia w postaci opakowania. Te opakowania różnią się kolorem, sposobem zamieszczenia informacji, dokładnością wykończenia, w zależności od ceny i jakości oferowanych produktów. Wielu producentów decyduje się na używanie folii do opakowań.

Laminat z nadrukiem wskaźnikiem jakości

laminaty z nadrukiemOpakowanie ma za zadanie przede wszystkim zabezpieczenie produktów żywnościowych, przed działaniem czynników zewnętrznych, które mogą mieć wpływ na ich wygląd, smak oraz przyspieszyć procesy psucia się jedzenia. Tymi czynnikami są głównie wilgoć, promieniowanie słoneczne, para wodna, a także samo powietrze, które sprawia na przykład, że usycha chleb. Ze względu na niską cenę, możliwość stosowania do produktów spożywczych i uniwersalność, najbardziej popularne są laminaty. Są one proste w użyciu. Kupuje się taśmę nawiniętą na tuleję, umieszcza się ją w maszynie, a maszyna zgrzewa ją na produkcie, tworząc szczelne i dopasowane opakowanie. W przypadku mniejszych produktów, pakowanych po kilka lub nawet kilkanaście sztuk, folię zgrzewa się w kształt rękawa. W ten sposób powstają na przykład paczki chrupek. W zależności od potrzeb, można wybrać folię przezroczystą, kolorową, także w odcieniach mlecznych, a nawet srebrną lub złotą o metalicznym wyglądzie. Producenci oferujący towar tańszy, niższej jakości decydują się zwykle na nadruk powierzchniowy, który może łatwo ulec uszkodzeniu i rozmazaniu. Często też dodają papierowe naklejki z informacjami o składzie, które wyglądają dość niechlujnie. Przy droższych produktach producenci częściej decydują się na laminaty z nadrukiem międzywarstwowym. Dzięki temu, że farba jest nakładana między warstwy, nadruk nie ulegnie uszkodzeniu, na przykład przy układaniu towaru na półkach sklepowych, czy w transporcie. Niezależnie od metody druku i jakości produktu, najważniejsze jest, żeby był on odpowiednio zabezpieczony.

Dzięki foliom i laminatom, nie musimy obawiać się pleśni ani szkodników, które mogłyby zagnieździć się w produktach spożywczych. Laminaty dają nam gwarancję zawsze świeżej i smacznej żywności. Są gwarancją, że kupujemy towar najwyższej jakości, wart swojej ceny. Producenci są zgodni, że folie najlepiej zabezpieczą każdy towar.