Najlepszy biznes to ten, w którym reklamą jest nie opakowanie, ale sam produkt. Tak jest na przykład w cukiernictwie, gdzie wystawia się w gotowe do zjedzenia produkty. Żeby jednak móc to robić potrzeba dobrej szafy chłodniczej. Musi się w niej znaleźć odpowiednia ilość miejsca. Do tego ważne, by była przeszklona. Tylko w taki sposób konsument zobaczy, że w szafie znajdują się wysokiej jakości produkty do zjedzenia. 

Szafa chłodnicza do cukierni

szafa chłodnicza przeszklonaTego typu szafy powinny być ustawiane w pobliżu lady, aby cukiernik mógł zauważyć, co interesuje klienta najbardziej. Szafa chłodnicza przeszklona od spodu powinna mieć niewielki silnik oraz wentylator, który ochładza powietrze w niej. Powinien on chodzić cicho i być niewidocznym dla klienta. W szafie bardzo liczy się odpowiednie naświetlenie. Wpływa to na sposób wyeksponowania danego produktu. Zdecydowanie polecam takie szafy niewielkim cukierniom, które codziennie robią świeże produkty. Drzwi w szafie powinny znajdować się zarówno od strony lady, a także klienta. Tym samym cukiernik będzie mógł wygodnie włożyć produkt do jej wnętrza, a osoba, która zdecydowała się na zakup samodzielnie wybierze sobie najlepszą rzecz. Szafa musi być łatwo do wyczyszczenia. Najważniejsze, aby nie było tam za dużo powierzchni nierównych, które mogą sprawiać problemy w umyciu. Półki powinny być płaskie, najlepiej srebrne. Jedno przetarcie wystarcza, by zachować ich dobry wygląd. Przydatny będzie termometr po stronie osoby sprzedającej, aby kontrolować temperaturę we wnętrzu szafy. Niektóre z szaf mają dodatkowe źródła energii elektrycznej. Posiadając taki dodatek nie musisz przejmować się tym, że w okolicy nie ma prądu. Produkty nie zepsują się, ani nie stracą swojego wyglądu. W szafach można przechowywać desery lodowe. 

Zakup dobrej szafy jest ważny, ponieważ to ona pomaga reklamować produkty cukierni. Jak dobrze wiemy, tego typu działalność reklamuje się nie przez reklamy w mediach, ale przez dobre desery i dania. Możliwość pokazywania swoich potraw jest dla wielu najlepszym środkiem do przyciągnięcia klienta. Można to zauważyć na swoim przykładzie, ponieważ wiele razy będąc w cukierni, a nawet piekarni czujemy głód i chęć zjedzenia czegoś, co jest świetnie wyeksponowane w takiej szafie chłodniczej.