Ciekawe klocki dla dzieci

Dzieci swoje pierwsze zabawki dostają już w wieku kilku miesięcy. Na początku są to gryzaki i grzechotki, ale z czasem mogą być coraz bardziej złożone. Już sześciomiesięczne dziecko może się bawić piłką czy gumowymi przedmiotami. Przeważnie pierwsze klocki można dać dziecku, które potrafi już w miarę sprawnie chwytać przedmioty w rączki.

Jakimi klockami bawią się małe dzieci?

polecane klocki dla małych dzieciNa początku maluchy mogą się bawić niemalże wszystkim, bo każda rzecz jest nowa i ciekawa. Z czasem trzeba dziecku podsuwać zabawki, które będą zwiększały jego możliwości manualne i także intelektualne. Maluchy błyskawicznie się uczą nowych rzeczy, więc dając mu do zabawy klocki, już po paru tygodniach zauważymy postępy w zabawie. Polecane klocki dla małych dzieci są dostępne już od około szóstego miesiąca życia i są wykonane najczęściej z elastycznej gumy i mają dość duży rozmiar. Przeważnie są to klasyczne sześciany, które z każdej strony mogą mieć inny kolor, fakturę lub napisane cyferki czy liczby. W taki sposób maluch uczy się znacznie więcej podczas zabawy klockami, bo stymuluje go kilka bodźców. Duży rozmiar klocków jest konieczny ze względu na ryzyko połknięcia jakiegoś elementu, ponieważ dzieci w tym wieku badają wiat oralnie i wszystko co znajdzie się w rączkach ląduje w buzi. Kiedy dziecko będzie już bardziej sprawne i zrozumie do czego służą klocki, to można je zamienić na drewniane, z których można układać wieże. Na początku zabawa klockami opiera się na burzeniu wszystkiego co zbudują rodzice, ale z czasem dziecko zrozumie, że także można coś samodzielnie zbudować i jest to bardzo przyjemne uczucie. W wieku około półtora roku lub nawet dwóch lat, można dać dziecku klocki konstrukcyjne o odpowiednim rozmiarze. Można je dowolnie łączyć i tworzyć przeróżne konstrukcje. Na początku z rodzicami, a później maluch będzie się nimi bawił samodzielnie.

Zabawa klockami rozwija wiele umiejętności dzieci, dlatego warto jest im je dawać. Już od najmłodszych lat maluch może się nimi bawić i oswajać z tym rodzajem zabawek. Z czasem zabawa nimi jest w stanie tak bardzo dziecko pochłonąć, że spędzi nad nimi całe popołudnie. Nie są one kosztowne i znajdziemy mnóstwo rodzajów klocków dla małych i nieco większych dzieci, które dają wiele możliwości.