Cena za gram polskiego bursztynu

Spędzając wakacje nad polskim morzem zdarza się znaleźć na plaży kawałki wyrzuconego przez fale bursztynu. Wytrwali poszukiwacze są nawet w stanie podczas trwania urlopu zgromadzić całkiem sporą kolekcję. Bursztyn można też kupić na wagę.

Ceny polskiego bursztynu sprzedawanego na gramy

polski bursztyn - cena za gramNazywany inaczej bałtyckim złotem albo też złotem północy bursztyn od lat jest bardzo ceniony. Jego najważniejsze zastosowanie jakie w pierwszej kolejności kojarzy nam się z tym niezwykłym kamieniem, to jubilerstwo. Biżuteria z bursztynu jest bardzo popularna, doceniają ją też zagraniczni goście odwiedzający nasz kraj, którzy często kupują takie ozdoby jako pamiątki. W dużej mierze z myślą o nich tworzone są także przeróżne bibeloty jak breloczki, magnesy, dekoracyjne świece ozdobione małymi kawałeczkami bursztynu i różne inne drobiazgi. Nie wszyscy jednak wiedzą, że bursztyn ma również właściwości zdrowotne. Polecany jest przede wszystkim na reumatyzm, astmę i obniżanie ciśnienia krwi. Poza tym specjaliści twierdzą, że wytwarza dobrą energię, relaksuje, uspokaja i pomaga pozbyć się stresu. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym wspomaga gojenie się ran. Zarówno stacjonarnie, jak i przez internet można kupić polski bursztyn – cena za gram to kilka złotych. Taki bursztyn na wagę jest nieoszlifowany, dlatego też znacznie tańszy, od stosowanego w jubilerstwie, ale właśnie taki najlepiej wpływa na zdrowie. Kiedy jesteśmy nad polskim morzem możemy sami szukać na plaży bursztynowych kawałeczków, albo też kupić go na wagę w wielu małych sklepikach czy straganach z pamiątkami. Ma on postać małych kawałeczków w różnych odcieniach. Jeśli ktoś ma zmysł artystyczny, może go wykorzystać do zrobienia własnych ozdób czy biżuterii. Innym pomysłem na jego wykorzystanie jest zrobienie nalewki, która dobrze wpływa na zdrowie. Można ja pić lub nacierać bolące miejsca. Taki surowy bursztyn wykorzystuje się też często w produkcji kosmetyków – mydeł, kremów czy balsamów, które bardzo dobrze wpływają na skórę.

Piękne kawałki bursztynu można wykorzystać w różny sposób. Jeśli nie mamy cierpliwości do ich samodzielnego zbierania na plaży, które wprawdzie jest satysfakcjonujące, ale i bardzo mozolne, możemy go po prostu kupić we wszystkich nadmorskich miejscowościach.