Kiedy mój syn przyszedł na świat, miałam już powzięte kilka postanowień związanych z jego wychowaniem. Pewnie większość rodziców ma takie postanowienia, które jednak niestety nie zawsze udają się zrealizować. Tak było też w moim przypadku chociażby ze smoczkiem, którego obiecywałam sobie dziecku nie dawać, ale kiedy nie mogłam go od siebie odessać już kolejne godziny, okazało się, że smoczek nie jest jednak taki zły i naprawdę dużo mi pomógł.

Odpowiedni bidon dla małego dziecka

b box bidonNo cóż, ze smoczkiem się nie udało. Nie do końca udało się też metodą karmienia BLW i nie zmuszaniem dziecka do jedzenia – to było jednak nie na moje nerwy. Jednak ponieważ bardzo długo karmiłam dziecko piersią, chciałam przynajmniej nie przyzwyczajać go do butelki ze smoczkiem, ponieważ wiem, ze nie jest to dobre dla zgryzu dziecka. Przez pierwsze pół roku jego życia praktycznie nie było potrzeby korzystania z butelki, jednak kiedy zaczęłam wprowadzać stałe pokarmy, musiała też zacząć podawać mu wodę. I wtedy zaczęły się poszukiwania butelki. Strasznie ciężko było mi znaleźć odpowiedni bidon, większość takich kubków niekapków, o jakich myślałam było dla dzieci strasznych. Pewnego dnia, podczas potkania z moją koleżanką, podzieliłam się z nią moim zmartwieniem. Często radziłam się jej w wielu sprawach i często mi pomagała. Tym razem także jej rada mi pomogła – ona używała bowiem bidonu B Box i bardzo go sobie chwaliła. Pokazała mi ten B Box bidon i bardzo mi się on podobał, spodobał mi się szczególnie mechanizm, który w nim był zastosowany. Taki bidon pozwalał na bezpieczne picie przez nawet bardzo małe dziecko, nie było tutaj żadnego ryzyka zachłyśnięcia się. Cena bidonu nie była bardzo niska, ale ponieważ był to zakup na dłuższy czas, bidon posiadał bowiem wymienne słomki, myślę, że warto jest za ten bidon zapłacić, bo sprawdza się naprawdę doskonale.

Kiedy szukamy odpowiedniego bidonu dla małego dziecka, musimy zwrócić uwagę na to, aby był bezpieczny dla dziecka i aby dziecku łatwo się z niego piło. Ważne jest również, aby z bidonu nie wylewała się woda, aby nie moczył on dziecka. Dobrym wyborem jest pomysł zakupu bidonu B Box, który jest doskonale pomyślanym, wysokiej jakości bidonem. U mojego dziecka bidon ten sprawdził się doskonale.