Bezproblemowy import samochodu

Customowa wersja mojego ulubionego samochodu sportowego od dawna była moim wielkim marzeniem, aczkolwiek była w sprzedaży tylko w stanach, bez żadnej możliwości importu. Przez długi czas musiałem pogodzić się z myślą, iż wymarzonego samochodu nie dostanę, bo sprowadzenie go kosztowałoby prawie tyle, co sam samochód.

Solidny importer samochodów

import samochodów z usaMój upatrzony samochód był podrasowaną wersją japońskiego auta sportowego, produkowanego na licencji w stanach, i jako taki był przeznaczony tylko na amerykański rynek. Co prawda zawsze mogłem zadowolić się pierwowzorem, ale nie miał on już tak dobrych osiągów, ani tak futurystycznego wyglądu. O możliwości sprowadzenia takiego samochodu dowiedziałem się niemal przypadkiem, od kolegi który pracował w firmie zajmującej się importem rzadko spotykanych pojazdów zza granicy, także ze stanów. Jak się dowiedziałem, import samochodów z usa za pośrednictwem tej firmy był bardzo mocno uproszczony, gdyż pracownicy firmy upoważnieni byli do załatwienia większości formalności, a za dodatkową opłatą mogli nawet specjalnie na życzenie klienta poszukać odpowiedniego samochodu, jeśli nie był on jeszcze przez klienta kupiony. Transport samochodu do kraju i jego rejestracja na miejscu również odbywała się za pomocą firmy, więc po podpisaniu umowy wystarczyło tylko poczekać kilka tygodni na sprowadzenie samochodu i załatwienie wszystkich formalności, by móc odebrać wymarzone auto z firmowego garażu.

Co więcej, firma którą kolega polecał współpracowała z wieloma międzynarodowymi firmami motoryzacyjnymi i była w stanie zamawiać nawet nowe samochody, a nie tylko sprowadzać używane. Całość procesu trwała nieco ponad miesiąc, aczkolwiek był on o wiele krótszy, i co ważniejsze, tańszy, niż mozolne sprowadzanie auta na własną rękę.