Bezpieczny pessar pierścieniowy

Problem z nietrzymaniem moczu jest bardzo często występującą dolegliwością związaną ze starzeniem się naszego organizmu i z pewnego rodzaju ograniczeniami, które w większym lub w mniejszym stopniu możemy leczyć. Jednym z rozwiązań, które możemy zastosować w przypadku mocno nasilonych objawów nietrzymania moczu podczas wysiłku, jest założenie pessara, który wykonany jest w sposób bezpieczny i odpowiednio założony może poprawić komfort naszego życia.

Dostępność pessarów pierścieniowych

pessary pierścienioweNa polskim rynku znajdziemy kilka rodzajów pessarów, które charakteryzować mogą się dość zróżnicowanymi kształtami i wielkościami. Oczywiście, zwykle są pewnego rodzaju wskazania, jakiego rodzaju pessar powinien zostać użyty i to właśnie nimi kieruje się lekarz podczas wypisywania zaleceń pacjentce. Jednymi z ciekawszych rozwiązań, które cechują się dość uniwersalnym zastosowaniem są pessary pierścieniowe. Jak sama nazwa sugeruje, są to produkty charakteryzujące się kształtem przypominającym pierścień. Charakteryzują się dość zróżnicowaną wielkością i grubością, dzięki czemu możliwe jest jak najlepsze dopasowanie produktu do potrzeb konkretnej kobiety, co korzystnie wpływa na efektywność zastosowania tego akcesorium medycznego, a ponadto na komfort codziennego funkcjonowania. Kiedy potrzebny jest nam pessar pierścieniowy powinniśmy mieć możliwość zakupienia go właściwie w każdej aptece. Najczęściej do wyboru mamy produkty wykonane przez różnych producentów, możemy więc wcześniej zapoznać się z opiniami i wybrać taki pessar, który naszym zdaniem będzie charakteryzował się najwyższą jakością. Koszt zakupu pessara pierścieniowego będzie powiązany nie tylko z producentem, ale bardzo często także z wielkością i grubością produktu. Warto zawsze poradzić się lekarza przed dokonaniem zakupu, by uniknąć pomyłki i zakupu produktu, który okaże się dla nas za duży lub za mały.

Założenie pessara jest całkowicie bezpieczne i nie musimy martwić się tym zabiegiem. Producenci dbają o to, by produkty wykonywane były z materiałów, które nie powodują podrażnień i nie wywołują jakichkolwiek reakcji alergicznych, co mogłoby bardzo niekorzystnie wpłynąć na samopoczucie kobiety, która nosi pessar. Założenie pessara zawsze powinno być wykonywane przez specjalistę.