Bezpieczna komora baryczna

Z zabiegów w komorze hiperbarycznej mogą korzystać wszystkie zainteresowane osoby, ponieważ jest powszechnie dostępna. Pierwsze komory hiperbaryczne już powstały wiele lat temu, bo aż w siedemnastym wieku i od tamtej pory są sukcesywnie ulepszane. Dzisiejsze modele są dalekie od tych jakie były na początku, ale zasada działania została zachowana.

Jak wygląda kabina hiperbaryczna?

łagodna komora barycznaOd wielu lat prowadzono już badania nad wpływem tlenu na nasze zdrowie i choć nie wiemy jeszcze wszystkiego, to pewne jest to iż ma on niebywałe znaczenie. Oczywiście nie chodzi tu o tlen jakim oddychamy, ponieważ jest ona niemalże zawsze zanieczyszczony spalinami, pyłami zawieszonymi i licznymi metalami ciężkimi, które mają destrukcyjny wpływ na nasz organizm. Mowa tu jest o czystym tlenie, który na dodatek jest podawany pod trzy razy wyższym ciśnieniem niż atmosferyczne. Takie warunki posiada w środku łagodna komora baryczna, z której mogą korzystać nie tylko dorośli, ale również dzieci. Na rynku znajdziemy przynajmniej trzy modele kabin hiperbarycznych, które mogą być przeznaczone dla jednego, dwóch lub nawet kilkunastu pacjentów. W zależności od modelu, wewnątrz mogą być miejsca leżące, stojące lub siedzące. Małe komory przeważnie mają miejsce do leżenia lub stania, gdyż mają mocno ograniczone możliwości. Takie modele się sprawdzają w prywatnych gabinetach lekarskich, a nawet niektórych salonach urody, które stosują zabiegi odmładzające. Tak naprawdę tlenoterapia prowadzona w komorach hiperbarycznych ma szerokie działanie lecznicze, które obejmuje wiele rodzajów schorzeń i dolegliwości zdrowotnych. Oczywiście są też przeciwwskazania do skorzystania z niej  i na pewno trzeba do nich zaliczyć ciążę, gorączkę, wirusowe zapalenie dróg oddechowych czy też bycie w trakcie chemioterapii. Zalet płynących z wykonanie tego zabiegu jest naprawdę dużo.

Lista przeciwwskazań do skorzystania z terapii w komorze hiperbarycznej nie jest długa, ale obejmuje ściśle określone przypadki. Warto zaznaczyć, że osób chętnych i gotowych do skorzystania z tlenoterapii jest wiele, ponieważ to przede wszystkim naturalna metoda, która nie powoduje skutków ubocznych. Specjaliści zalecają, aby wykonać przynajmniej siedem – dziewięć zabiegów, aby odczuć pozytywne skutki.