Aplikacje medyczne robią prawdziwą furorę

W jaki sposób można bezpiecznie skorzystać z konsultacji lekarskiej w czasie pandemii koronawirusa? W teorii można skorzystać z publicznej służby zdrowia, ale w praktyce trzeba najpierw skorzystać z tak zwanej teleporady. Dopiero po niej można ewentualnie wybrać się do lekarza, jeśli ten uzna to za zasadne. Można iść również do lekarza prywatnie, ale wiadomo, że to wiąże się z dużym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Na szczęście od niedawna można skorzystać z genialnej aplikacji na urządzenia mobilne.

Konsultację lekarską otrzymamy przez smartfona

konsultacje medyczne online z lekarzemKilka miesięcy temu na naszym rynku pojawiła się nowa aplikacja mobilna, w której każdy ma do dyspozycji pełen zakres specjalistów. Dostęp do wszystkich lekarzy uzyskujemy po wykupieniu abonamentu, który kosztuje kilkanaście złotych miesięcznie. Trzeba więc przyznać, że opłata jest symboliczna a w ramach stałego abonamentu możemy każdą swoją chorobę czy dolegliwość skonsultować z właściwym specjalistą. Zanim tak się stanie wypełniamy krótką ankietę medyczną, a sztuczna inteligencja zawarta w aplikacji sama pokieruje nas do właściwego lekarza. Wszystkie konsultacje medyczne online z lekarzem w aplikacji umawiane są na konkretną godzinę i nie trzeba na nie czekać tak jak to się dzieje niekiedy w przypadku wizyty lekarskiej w prywatnym gabinecie. Zatem za jedyne kilkanaście złotych miesięcznie zyskujemy opiekę medyczną na najwyższym poziomie i to wszystko mamy w jednym miejscu – na ekranie swojego telefonu. Warto jednak zaznaczyć, że można również zdecydować się na droższy abonament, w którym mamy również możliwość skorzystania z wizyty w prawdziwym gabinecie lekarskim. Jeśli lekarz rozmawiający z nami online stwierdzi, że konieczna jest wizyta w gabinecie to jesteśmy na nią umówieni w ciągu dwudziestu czterech godzin.

Ogólnie można zaobserwować taki trend, że coraz częściej korzystamy z aplikacji medycznych wszelkiego rodzaju. Przecież już od dawna używamy aplikacji, dzięki której umawiamy się na wizytę do lekarza na wybrany dzień i godzinę. Teraz możemy też skorzystać z wizyty lekarskiej bez wychodzenia z domu, co jest szybkie i wygodne. A przecież wciąż jeszcze walczymy z koronawirusem, więc jeśli coś nam dolega to na pewno bezpieczniej jest skonsultować to z lekarzem przyjmującym w gabinecie online.