Alkomaty i ich typy

Wśród wielu typów alkomatów są takie, które można wykorzystywać na wiele sposobów. Każdy z nich jest w pewnym stopniu skuteczny. Różnica pomiędzy nimi to kwestia sensorów. Są bardziej i mniej czułe, dlatego przed zakupem dobrze zastanowić się nad konkretnym modelem. Zapoznaj się nie tylko z ich czułością, lecz kwestiami związanymi z użytkowaniem, ponieważ to one są równie ważne.

Wszystko o dobrych alkomatach

dobry alkomatAlkomaty dzieli się na trzy typy. Korzystając z pierwszego typu należy wdmuchać powietrze przez ustnik, który wprowadza je do sensorów. Mierzy się tam zawartość alkoholu na metr sześcienny powietrza. Wynik jest zazwyczaj dokładny, lecz dużo zależy od jakości wykonania alkomatu. Stosując go do badania więcej niż jednej osoby musisz zakupić osobne ustniki jednorazowe. Dawniej korzystała z nich Policja. Przechodząc do tematu tej służby mundurowej możemy poruszyć drugi rodzaj alkomatu. Aktualnie używane są przez policjantów alkomaty, które nie wymagają ustnika. Należy zbliżyć twarz do czujnika i mocno wydmuchiwać powietrze przez około dziesięć sekund. Osobiście nie korzystam z takich alkomatów, ponieważ należy je wykorzystywać tylko w zamkniętym pomieszczeniu, bez wiatru. Trzecim typem alkomatu jest alkomat, który można wykorzystywać na odległość dwóch metrów i nie trzeba wdmuchiwać powietrza. Jest niezwykle to niezwykle czuły, dobry alkomat Również wykorzystują go funkcjonariusze polskiej Policji. Bada się nimi samochody stojące w korkach. Każde wykrycie oznacza badanie kierowcy alkomatem drugiego typu. Dlaczego tak? Ponieważ alkomaty na odległość wykrywają jakikolwiek alkohol, nie musi być on pity przez kierowcę. Po spożyciu może być jeden z pasażerów. Wystarczy także polakierować mocno włosy, drzwi samochodu lub skorzystać z płynu do wycieraczek na bazie alkoholu. Alkomat wykaże za każdym razem. Dlatego dodatkowe badanie jest niezbędne. Jest to raczej rozpoznanie, niż badanie policyjne. 

Alkomaty są potrzebne nie tylko w ruchu drogowym. Przyda Ci się do prowadzenia budowy lub innego rodzaju prac, nawet produkcyjnych. Dobrym pomysłem jest posiadać alkomat prywatny, aby nie mieć żadnej niemiłej niespodzianki podczas kontroli drogowej, jeśli piłeś jakiś czas temu alkohol. Te dwieście złotych może uratować Cię przed wydaniem o wiele większej kwoty oraz oszczędzi Twój czas.