5 najważniejszych cech walizki kabinowej

 

Planując podróż samolotem pierwszy raz zwracamy uwagę na cechy walizki kabinowej, której parametry są ściśle określone w regulaminie przewoźnika. Wiele osób nawet jeśli posiada niewielką, zgrabną walizkę czy torbę podróżną przed pierwszym lotem biegnie do sklepu, aby kupić odpowiednią walizeczkę, która będzie towarzyszyć mu w przestworzach.

Najlepsze walizki kabinowe

walizka kabinowaCechą, dla której każdy amator lotniczych wojaży jest gotów porzucić swoją ulubioną walizkę jest jej waga. Dzięki ograniczeniu ciężkości samego sakwojażu możemy więcej włożyć do środka, bo niestety limity narzucone przez linie lotnicze są rygorystycznie przestrzegane. Ponadto im lżejszy bagaż, tym łatwiej pokonać drogę na lotnisko czy spakować się na czas transferu do hotelu. Ponadto walizka kabinowa musi mieć wygodną, wysuwaną rączkę, dzięki której można w wygodnej pozycji przejść po płycie lotniska. Ważne jest też, aby uchwyt blokował się i czekał w określonej pozycji na kontynuowanie spaceru. Kolejną cechą walizki kabinowej, jaka przydaje się podczas podróży są wytrzymałe i skrętne kółka. Dzięki nim nie odczujemy ciężaru bagażu, który wygodnie będziemy mogli prowadzić obok siebie lub ciągnąć za pomocą wysuwanej rączki. Jeśli będą po prostu plastikowe, mogą się ukruszyć i utrudniać podróż. Natomiast jeśli walizka często będzie wkładana do bagażnika samochodowego, walizka powinna mieć także boczny uchwyt, który ułatwi ten manewr.

Nie ma się co oszukiwać, że wygląd walizki kabinowej nie ma znaczenia. Chociaż każdy chciałby, aby jego bagaż podkreślał jego osobowość, to jednak ważniejsze jest, aby powierzchnia sakwojażu nie zniszczyła się szybko. Najbardziej wytrzymałe walizki są produkowane z materiału zwanego ABS, który jest odporny na uszkodzenia i otarcia.